Kapela

 

Slávek: kytara, zpěv

Začal jsem v rockové kapele RADIKáL na severu Čech.V sedmnácti jsem s kamarádem hrál romantické zamilované balady a později protest songy v ” Duo Cit “.Vzalo to jenom pár měsíců a my jsme popadli kytary a vyrazili do světa. Několik let jsme spolu cestovali křížem krážem po Americe a hráli kde se dalo. Koncem osmdesátých let jsem obytným autem cestoval po Evropě a hrál s Kanaďany Jimem a Monou na ulicích a v klubech od Athén až po Amsterdam. Potom jsem se usadil v Seatlu a hrál v místních klubech – někdy sám, jindy s kamarády. Rozhodl jsem se natočit CD a to jsem udělal v 1992 v Praze. Při natáčení jsem se potkal s Gumou Kulhánkem, Oskarem Petrem, Zdeňkem Zdeňkem,
Zuzanou Michnovou, Standou Jelínkem a dalšími skvélými muzikanty, kteří mně pomohli natočit CD “NOW”. Pár měsíců jsme hráli v Čechách , ale já byl tenkrát doma v Seattlu a vrátil jsem se tam. Po letech jsem zapustil kořeny v údolí Kačáku kousek od Berouna. Občas jsem vyrazil zahrát na různá místa po republice. Před pár lety jsem hrál s Monikou Načevou v projektu FONTANELA a potom s Africkou kapelkou CHIKUNA. Nikdy jsem nebyl ” profi ” muzikant a ani jsem tím směrem nemířil. Hraju pro radost a tu mám hlavně ve chvíli, když mé tóny osloví a potěší ty, kdo jim naslouchají. V současnosti jsme s kamarády dali dohromady ” LoukaBand ” a vyrážíme za vámi !

 

HeleN: housle, zpěv

HeléN RockViolin experimentuje s možnostmi klasických i elektrických houslí, klasické pojetí jemnosti jejich zvuku a stylu hry obohacuje rockovou řízností a svobodou. Procítěným zpěvem doprovází své houslové improvizace v celé škále žánrů (hudba klasická, meditační, jazz/blues, country, až po rock a tvrdou elektroniku).

Působí v projektu Loukaband, vystupuje s Oskarem Petrem, Joe Karafiátem, Nikol Fischerovou, tanečnicí Antonií a zpěvačkou Nami a dalšími. Hostování v různých projektech (Yellow Sisters, Baba Hed, Kolben-Dechber, Do Shaska, Art Time Mums…) jí přivedlo do nahrávacích studií, kostelů i domova důchodců a vězení.

Absolvovala houslový obor na Konzervatoři Jaroslava Ježka a bakalářské studium sbormistrovství na PeDF UK.

Možnosti dialogu mezi obrazem a hudbou zkoumá v sólových multižánrových vystoupeních s VJem P.L.Kopeckým.

www.helenrockviolin.com

 

 

Tony: perkuse

Perkusista Antonín Hlávka (1966), aka Bongoman Head, hráč na buben džembe ( též darbuka a udu drum), přišel do Loukabandu jako čtvrtý, aby svou energickou “trochou do mlýna” dodal písním větší tah a švih. Začínal v osmdesátým třetím, jako baskytarista v legendárních punkových A – 64 (1983-84). Na perkuse začal hrát v osmdesátýmpátým v pubrockové Garáži (1985-86) a o rok později v podzeměindustriálních Veselých Filištínech (1985-89) i na bicí. A jak léta plynula, tak proplouval různou hudbou v různých kapelách – Odvážná Srdce (1987-89), Oldřich Janota (1988-90), Richter Band (1990-93), Meadow (1994), Zapomenutý Orchestr Země Snivců (1993-94), Ian Wood & Pražské Snění (1995-97), Wooden Toys (1997-01), Létající Koberec ( od 1997- stálý host), T – Break (1999-01), Jana Koubková & Guru Band (2000-01), Načeva (2001-03), Feng Yün Song & Richter Band (2004), Nyabinghi Warriors ( od 2003), Lion Taxi Service & Big Famili (2005), Exil (2005-06), Temporal Loop (2009-11), Radomil Uhlíř & Kvartet dr.Konopného (od 2010), Rabínoof Zetjak ( od 2012)……..a teď i Loukaband!

 

Marek Stifter: kytara

 

Luka Šuto: basa

 

P.L.Kopecký:

naživo animované fotomontáže z vlastního archivu a hlavně z obrazů Kateřiny Sidonové

www.plkopecky.com

 

 

 

 

Hosté

 

host : Ivo Charitonov – brumle

 

 

 

 

Bývalí členové

 

Lubor (basa, zpěv):

Prožil s kapelou prvních krásných pět let a byl při  prvním velkém úspěchu – vítězství v národním finále interpretační Porty 2014. Po vydání CD Bílej mrak v r. 2017, se rozhodl uvolnit svoje místo někomu, kdo je blíž a může s kapelou  pravidelně zkoušet

.. z Chotěšova je to prostě daleko

 

 

 

 

Comments are closed.